logo.ab

4 علت گاز نخوردن برلیانس

گاز نخوردن برلیانس از جمله مشکلاتی است که مالکین این خودرو با آن مواجه شده اند. گاز نخوردن برلیانس دلایل زیادی می تواند داشته باشد که در این مطلب به رایج ترین آنها اشاره می کنیم .

گاز نخوردن خودرو یکی از مشکلات متداولی است که در بسیاری از خودرو ها ممکن است رخ دهد. گاز نخوردن خودرو به این صورت است که شما هر چقدر پدال گاز را فشار می دهید، خودرو شتاب نگرفته و یا اصطلاحا گاز نمی خورد. این مشکل در خودرو های برلیانس نیز ممکن است رخ دهد. ما در این مطلب قصد داریم به بررسی دلایل گاز نخوردن برلیانس بپردازیم و نکاتی را در این مورد بیان کنیم.

در صورتی که با مشکل گاز نخوردن در خودروی برلیانس خود مواجه هستید، بهتر است خودرو را به تعمیرگاه تخصصی برلیانس ببرید تا علت دقیق مشکل تشخیص داده شود و تعمیرات لازم صورت گیرد.

دلایل گاز نخوردن برلیانس

مشکل گاز نخوردن خودرو های برلیانس می‌ تواند به دلایل متعددی رخ دهد. در ادامه برخی از دلایل گاز نخوردن برلیانس را بررسی می ‌کنیم.

1. مشکل در فیلتر هوا

فیلتر های هوا در خودرو وظیفه کنترل جریان ورودی هوا به داخل خودرو را برعهده دارند. در صورتی که فیلتر ها خراب یا دچار گرفتگی شوند، آلاینده‌ ها و مواد آلوده کننده ای که به موتور راه پیدا می ‌کنند باعث گاز نخوردن خودرو می شوند. این مشکل علاوه بر خودرو های برلیانس در سایر خودرو ها نیز می تواند ایجاد شود.

گاز نخوردن برلیانس
گاز نخوردن برلیانس

2. خرابی دیسک و صفحه

دیسک و صفحه در خودرو های برلیانس از جمله قطعاتی می باشند که پس از مدتی استفاده و با گذشت زمان دچار فرسایش و تخریب می شوند. به اتمام رسیدن طول عمر این قطعات و فرسودگی آن ها می تواند یکی از دلایل گاز نخوردن برلیانس باشد.
از این رو بهتر است به این بخش‌ ها توجه کنید و به صورت دوره ای آن ها را بررسی کنید تا در صورت وجود مشکل از آن آگاه شوید و نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید.

3. خرابی کمپرس سیلندر

کمپرس سیلندر بخشی است که بر روی سوپاپ ‌ها و رینگ ‌های خودرو اثر می گذارد و عملکرد صحیح این بخش‌، عملکرد درست موتور را تضمین می کند.
در صورتی که کمپرس سیلندر دچار مشکل شود، می‌ تواند موجب گاز نخوردن خودرو شود. توصیه می شود به عملکرد این قطعه ها بی توجهی نکنید.

4. خرابی سنسور پدال های گاز و کلاچ

سنسور پدال گاز در عملکرد گاز خوردن خودروی برلیانس و یا به طور کلی تمامی خودرو ها تاثیر زیادی دارد. هرگونه خرابی در سنسور پدال گاز و کلاچ هم می‌ تواند باعث شود که خودرو به درستی گاز نخورد و شتاب نگیرد.

چگونه از مشکل گاز نخوردن خودرو برلیانس جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از مشکل گاز نخوردن خودرو برلیانس، می ‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید.

1. استفاده از سوخت با کیفیت

از جایگاه‌ های قابل اعتماد و معتبر سوخت تهیه کنید و از سوخت با کیفیت استفاده کنید. سوخت با کیفیت پایین می‌ تواند باعث تجمع روغن‌ و رسوبات در سیستم سوخت شود و منجر به گاز نخوردن خودرو شود.

2. سرویس و نگهداری منظم خودرو

توصیه می شود برنامه ‌ریزی منظمی برای سرویس خودروی خود داشته باشید. این سرویس شامل تعویض روغن موتور، فیلتر هوا، فیلتر روغن، بوجی ‌ها و سایر قطعات مورد نیاز می شود. سرویس و نگهداری منظم باعث حفظ عملکرد بهینه موتور و سیستم سوخت‌ رسانی می ‌شود.

3. بررسی سیستم تزریق هوا

سیستم تزریق هوا در خودروی برلیانس، شامل سنسور ها و اجزای مربوط به تزریق هوا به موتور است. در صورت خرابی یا عدم عملکرد این سیستم، ممکن است عملکرد موتور و شتاب خودرو تحت تأثیر قرار گیرد. توصیه می شود بررسی و تعمیر این سیستم را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید.

4. تعویض کمپرسور هوا

در برخی از مدل های خودرو برلیانس، از کمپرسور هوا برای تأمین هوای مورد نیاز به سیستم سوخت استفاده می شود. در صورت خرابی یا عدم عملکرد کمپرسور هوا، گاز نخوردن و کاهش شتاب خودرو را تجربه خواهید کرد. در این صورت، تعمیر یا تعویض کمپرسور هوا را در نظر بگیرید.

5. حفظ سیستم تهویه هوا

اطمینان حاصل کنید که سیستم تهویه هوا به درستی عمل می ‌کند و فیلتر هوای آن تمیز است. فیلتر هوای کثیف می ‌تواند جریان هوا را محدود کند و باعث کاهش عملکرد موتور و گاز نخوردن خودرو شود.

در نظر داشته باشید که بی ‌توجهی به مشکل گاز نخوردن خودرو برلیانس برای مدت طولانی می ‌تواند پیامد ها و مشکلات جدی را برای سلامت خودرو به‌ همراه داشته باشد و شما را مجبور به پرداخت هزینه های بالا جهت تعمیر خودرو کند. بنابراین در صورت مشاهده اولین نشانه ‌ها لازم است کلیه قطعات دخیل در این امر را بررسی کرده و از صحت عملکرد هر یک اطمینان حاصل کنید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم شما را با برخی از دلایل گاز نخوردن برلیانس آشنا کنیم.

تعمیرگاه عباسی : تعمیرگاه تخصصی خودروهای چینی

جک - لیفان - ام وی ام - چری - جیلی - برلیانس - هایما و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *